O zębach i ich chorobach

matologicznePrywatne gabinety stomatologiczne oferują zazwyczaj wyższy poziom obsługi klienta, lepszy sprzęt medyczny oraz najnowsze materiały wypełniające i pomagające w leczeniu przypadłości w obrębie jamy ustnej. Ceny za le

O zębach i ich chorobach gabinet stomatologiczny brenna
Dbanie o jamę ustną to jedna z najważniejszych kwestii o które powinniśmy dbać. Warto, więc poszukać stomatologa, np. i cieszyć się dobrym zdrowiem.

Prywatne gabinety stomatologiczne

Prywatne gabinety stomatologiczne oferują zazwyczaj wyższy poziom obsługi klienta, lepszy sprzęt medyczny oraz najnowsze materiały wypełniające i pomagające w leczeniu przypadłości w obrębie jamy ustnej.

Ceny za leczenie prywatnie są oczywiście sporo wyższe niż leczenie za dopłatą w gabinetach NFZ, ale ogólnie warto korzystać z najnowszych i polecanych sposobów leczenia. Nie każdy gabinet jest warty odwiedzin i należy znaleźć taki, gdzie zostaniemy wyleczeni w prawidłowy i skuteczny sposób. Warto w tym przypadku sięgnąć do źródeł w sieci i poszukać opinii na temat wybranego przez nas gabinety dentystycznego.


Korona czy koronka?

Korona (błędnie potocznie zwana koronką) ? stałe uzupełnienie protetyczne odtwarzające znaczny ubytek korony klinicznej zęba. Korony mogą być wykonywane ze stopu metalowego, akrylu, stopu metalowego licowanego (pokrywanego od widocznej strony licowej korony) akrylem, kompozytem lub ceramiką; stosuje się również korony pełnoceramiczne bez podbudowy metalowej, wytwarzane za pomocą technologii CAD/CAM. Korona protetyczna bywa również częścią mostu protetycznego, którego wykonanie umożliwia uzupełnianie braków międzyzębowych.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Korona_protetyczna


Krótka definicja stomatologii w Wikipedii

Stomatologia, dentystyka (gr. stoma ? usta + gr. logia ? nauka; łac. dens ? ząb) - dział medycyny zajmujący się funkcjonowaniem, patologiami i leczeniem zębów, przyzębia, języka, błony śluzowej i innych tkanek jamy ustnej oraz ją otaczających a także stawu skroniowo-żuchwowego człowieka. Przed wejściem Polski do Unii Europejskiej używano tytułu lekarz stomatolog, potem lekarz dentysta, jednakże Naczelna Izba Lekarska dopuszcza możliwość używania obydwu tytułów.

W Polsce, zgodnie z Dz. U. z 2011 r. Nr 113, poz. 6581, do roku 2012 tytuł lekarza dentysty uzyskuje się po 5 latach studiów, odbyciu stażu podyplomowego i zdaniu Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Państwowego (LDEP). Od roku 2013 LDEP został zastąpiony Lekarsko-Dentystycznym Egzaminem Końcowym ? LDEK (art. 5. ustawy). Staż podyplomowy zostaje zniesiony po 1.10.2016 roku (art. 4. ustawy).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Stomatologia