Kilka porad o pracy za granicą

drogowym10 ? regulująca zasady prowadzenia zarobkowego transportu drogowego oraz zasady działania Inspekcji Transportu Drogowego Ustawa ?Prawo przewozowe?22 ? określająca wzory listu przewozowego, innych dokumentów oraz zasad

Kilka porad o pracy za granicą

kodeksy drogowe, które regulują zasady poruszania się po drogach

Regulacje krajowe

Z regulacji krajowych na terenie Polski wyróżnić można:

Ustawa o transporcie drogowym10 ? regulująca zasady prowadzenia zarobkowego transportu drogowego oraz zasady działania Inspekcji Transportu Drogowego
Ustawa ?Prawo przewozowe?22 ? określająca wzory listu przewozowego, innych dokumentów oraz zasady zawierania umów o przewóz
Ustawa o czasie pracy kierowców23 ? będąca dopełnieniem konwencji AETR

Oprócz powyższych wymienić można również kodeksy drogowe, które regulują zasady poruszania się po drogach ? zarówno pod względem organizacyjnym, jak i technicznych wymagań stawianych pojazdom.
Organizacje
Jedną z ważniejszych międzynarodowych organizacji skupiających podmioty związane z transportem drogowym (np. krajowe zrzeszenia transportu drogowego, producenci pojazdów) jest założona w 1948 roku Unia Transportu Drogowego24. Skupia ona 179 członków z 74 krajów i odpowiada m.in. za reprezentowanie interesu przewoźników drogowych, jak również jest międzynarodowym poręczycielem karnetów TIR25.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Transport_drogowy


środki transportu dalekiego

Środek transportu
Wózek ręczny

Środek transportu ? maszyny transportowe lub istoty żywe, dzięki którym możliwe jest przemieszczanie ludzi lub ładunków, czyli transport.

Podział środków transportu jest zbliżony do podziału transportu. Najprostszy obejmuje środki transportu wewnętrznego zwanego też transportem bliskim (wewnątrz danego obiektu, np. magazynu) oraz środki transportu zewnętrznego (dalekiego)1.

Środki transportu dzielą się na:

środki transportu dalekiego / zewnętrznego
środki transportu lądowego ? pojazdy
pojazdy szynowe
pojazdy samochodowe
pojazdy jednośladowe (motocykle, rowery)
środki transportu wodnego
śródlądowego
morskiego
środki transportu lotniczego
środki transportu specjalnego (poduszkowiec, amfibia)

środki transportu bliskiego/wewnętrznego (urządzenia dźwigowo-transportowe)
urządzenia dźwigowe (dźwignice)
urządzenia transportowe (wózki i przenośniki)

Przykłady środków transportu jako istot żywych: zwierzęta juczne, zwierzęta pociągowe, tragarze.

Przykłady środków transportu jako maszyn: samochód, statek, wagon, lokomotywa, samolot, rower.

W Polsce podział i definicje środków transportu w zakresie urządzeń jest określany przez normę PN-72/M-780011.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Arodek_transportu


Przejazd busem za granicę ? czy to się opłaca?

Trzeba przyznać, że przejazd osób busami za granicę to jedna z popularniejszych form transportu pracowników wyjeżdżających na emigrację w poszukiwaniu lepiej płatnego zajęcia. Okazuje się, że wynajęcie busa jako środka transportu to bardzo opłacalny sposób na przewiezienie kilkunastoosobowej ekipy. Każdy z członków wyprawy uiszcza odpowiednią opłatę za taki transport i rozłożone koszty sprawiają, że kwota, jaką musi uregulować każdy z uczestników przejazdu nie jest tak wysoka. Bardzo popularne jest także wynajmowanie busów jako transportu za granicę do pracy w sytuacji, gdy spora część wyjeżdżających osób pochodzi na przykład z jednej miejscowości, co bardzo często ma miejsce szczególnie na wsiach.